Minik Nişastalı Kurabiyeler ve Minik Bir Hikaye...

Bir arkadaşımın attığı mail hem düşündürdü hayat adına beni hemde günümün güzel geçmesini sağladı.Kendisine şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim:)Önce hikaye sonra enfes ve ağızda dağılan minik kurabiyelerimi tanıştırmak isterim.Tarif  bir arkadaşımdan yine.Aracı olanda Damlacığım.Kendisinede çok teşekkür ederek başlamak isterim...

Profesör ve Hayat Dersi...

Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski üniversitelerindeki
profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler.
Sohbet, sonunda işin ve hayatın stresinden şikâyetleşmeye döner. Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik kahve bardakları ile gelir.
Herkes bir bardak secince, profesör şöyle söyler:
'Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı. Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında. Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.
Şunu bir düşünün: Hayat kahvedir. İş, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar. Onlar hayatı tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yaşadığımız hayatın kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de.
Bazen sadece bardağa odaklanarak Tanrının sunduğu kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz. Kahvenizin tadına varın!
En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip değildirler. Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar.

Basit yaşayın.
Cömertçe sevin.
Birbirinize derinden itina gösterin.
Nazik olun...



Gelelim minik kurabiyelere...

Malzemeler

1 su bardağı nişasta
2 su bardağı un
1 paket margarin
1 çay bardağı pudra şekeri
1 çay kaşığı kabartma tozu
Üzeri için Tarçın


Yapılışı

-Nişasta,un,kabartma tozu ve pudra şekerini önce harmanlıyoruz.

-Oda sıcaklığındaki margarini ekleyip 5 dakika kadar yoğuruyoruz.

-Yoğurduğumuz yumuşak hamurdan küçük parçalar koparıp avucumuzda yuvarlıyoruz ve elimizle nazikçe bastırarak yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine yerleştiriyoruz.

-Tüm hamur bitene kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

-Fırını 170 derecede ısıtıyoruz.

-Sıcak fırında üzeri hafif pembeleşene dek pişiriyoruz.

-Fırından çıkan mis kokulu kuabiyelere tarçın serpiyoruz.Ya da bir kaseye koyduğumuz tarçına batırıyoruz.soğutup çayla servis ediyoruz.Afiyet olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder